Fergeteges győri nyárzárás!

Fergeteges győri nyárzárás!

Jó borok és világsztárok: A Bornapok programjai és a The Straits koncertje zárja a nyarat Győrben…

 

A fesztivál hivatalos sajtótájékoztatóján Bolla Péter kabinetfőnök kifejtette, idén immár hatodik alkalommal rendezik városunkban a Győri Bornapok – Bor-, Borlovag és Gasztronómiai Fesztivált, amely mára az ország egyik legrangosabb és leglátogatottabb borfesztiváljává nőtte ki magát. Augusztus 22-től 25-ig hazánk legjobb borászaival és legfinomabb boraival találkozhatunk városunkban, miközben izgalmas kísérőprogramokon vehetünk részt.

 

Bolla Péter külön kitért a nyárzáró koncertre is. Győrben már hagyomány, hogy a fesztiváli hétvége szombatján tartják a szabadtéri nyárzáró nagykoncertet. A tavalyi Kool & the Gang koncert után idén is fergeteges bulira számíthatunk, hiszen ezúttal is világsztárok lépnek színpadra és világslágereket játszanak majd a Városháza előtt. Az idén első ízben a nyárzáró koncert napja Győr Város és az Összefogás napja is egyben. Mint számos győri projekt, beruházás és rendezvény, a nagykoncert is egy széleskörű összefogás eredménye, létrejöttét több győri cég is támogatta. A győriek és a hozzánk látogatók a Dire Straits két tagjával, Alan Clarkkal és Chris White-tal újjáalakult The Straits zenekart hallhatják majd a Dire Straits legendás számaival, mint például a Sultans of Swing, Romeo and Juliet, Private Investigations, Money for Nothing, Walk of Life, vagy a Brothers in Arms. Az estét a tűzijáték zárja, a résztvevők hazajutását a város és a Kisalföld Volán éjszakai buszjáratokkal segíti majd.

 
SmartNews.Com